Sektörler

shopping-bagsMyl Lojistik olarak ulusal ve uluslararası perakende firmalarına hizmet sunmak ana hedef ve ilkemizdir. Bu sektörde; gıda dışı tüm ürünler, soğuk zincir gerektirmeyen gıda ürünleri, kişisel bakım ürünleri, ofis kırtasiye ürünleri gibi yaklaşık 60.000 çeşit ürünün taşıma, depolama ve dağıtım hizmetlerini yerine getirmekteyiz. Sektörel hizmet alt yapımız sayesinde müşterilerimiz perakendede ihtiyaç duydukları hız, esneklik ve minimum maliyeti kolaylıkla elde etmektedirler.

9FMCG sektöründe iyi planlama, sürat ve doğru ürünün doğru zamanda doğru rafta olmasını sağlamak gün geçtikçe daha büyük önem kazanmaktadır. MYL Lojistik, Hızlı Tüketim Ürünleri sektöründe, hizmet kalitesini başta müşteri talepleri doğrultusunda ve gelişen teknoloji ile paralel olarak sürekli geliştirmektedir.

Hızlı Tüketim Malları sektörüne verilen başlıca hizmetlerimiz şunlardır;

* Ham madde depolama,
* Bitmiş ürün depolama,
* Yurtiçi Dağıtım (Parsiyel-Full )
* İade Lojistiği,
* Katma Değerli Hizmetler,
* Promosyon hazırlama,
* Paketleme,
* Stok yönetimi

insaatTürkiye’ nin lokomotif sektörü olan İNŞAAT ve YAPI SEKTÖRÜ son yıllar da önemli üretim ve ihracat atağı gerçekleştirmektedir. Yakın çevre ülkelerdeki yapı ürünleri ile ilgili ihtiyaçlar, sektörün önemli oranda gelişmesine neden olmaktadır.Bu gelişim sektörün ihracat, ithalat, depolama ve dağıtım hizmetlerine olan ihtiyacını her geçen gün arttırmaktadır. Bu ihtiyaç ve lojistik süreçlerinde yaşanan yoğun hareketlilik, bu sektördeki lojistik süreçlerin yönetimini önemli kılmaktadır. Bu doğrultuda MYL Lojistik , yapı ve dekorasyon imalatçılarının lojistik ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmekte ve süreçlerin etkin yönetimini sağlamaktadır.

reefer-containerKuru gıda, içecek, konserve gibi farklı ürünlerin ortak özellikleri belirli bir raf ömrüne sahip olmaları ve hijyenik ortamda taşınıp saklanmasıdır. MYL Lojistik olarak bunun bilincinde olup sektörün ihtiyacı doğrultusunda, soğuk hava zinciri taşımacılık, depolama dağıtım hizmetlerimiz ile çözüm yaratmaktayız.

yedek_parcaMYL Lojistik , otomotiv ve yan sanayi imalatçılarının lojistik ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmekte ve süreçlerin etkin yönetimini sağlamaktadır.Sektörün geregi karmaşık lojistik gereklilikleri en iyi sekilde takip edilmekte ve hatasız teslimatlar saglanmaktadır .

imcostickerMYL Lojistik ; Sıvı, toz ürün ve her türlü kimyevi maddeleri müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tecrübe ve bilgi birikimi ile etkin olarak yönetmektedir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Kimyasal, yanıcı ve tehlikeli madde taşımacılığında, insan sağlığı, diğer canlı varlıklar ile çevreye zarar vermeden düzenli ve güvenli bir şekilde eğitimli personelimiz tarafından süreçlerin etkin yönetimi sağlamaktadır. Avrupa Birligi normlarında her turlu yetki belgeleri firmamızda mevcuttur.